Serdecznie zapraszamy na cykl warsztatów i koncertów zorganizowanych w ramach projektu "Mistrzowskie interpretacje. Inspiracje, edukacja, integracja".

Projekt adresowany jest do uczniów szkolnictwa artystycznego oraz dzieci niepełnosprawnych z ośrodków o mniejszym dostępie do kultury wysokiej. Głównymi celami są: inspiracja do aktywności artystycznej, edukacja muzyczna oraz integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem artystycznym. Zadanie zostanie zrealizowane poprzez stworzenie możliwości kontaktu z wybitnymi artystami w ramach 12 koncertów muzyki klasycznej, warsztatów dla uczniów szkół muzycznych oraz warsztatów muzykoterapeutycznych.

Wydarzenia odbędą się w 4 miastach południowej Polski, będą to: Przemyśl, Gorlice, Cieszyn, Bystrzyca Kłodzka.

W bezpośrednią realizację projektu zaangażowanych będzie 6 osób o wysokich kompetencjach w ramach reprezentowanych dyscyplin. Są to przede wszystkim wybitni artyści, o bogatym doświadczeniu zawodowym, prowadzący aktywną działalność koncertową w całej Europie. Od wielu lat prowadzą także lekcje mistrzowskie, warsztaty instrumentalne na wszystkich poziomach edukacji oraz szkolenia dla nauczycieli szkół muzycznych. Mają na koncie wiele nagrań płytowych. Są jurorami ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych oraz członkami komisji oceniających powoływanych przez Centrum Edukacji Artystycznej. Wszystkie osoby są pracownikami naukowo-dydaktycznymi wyższych uczelni. Mają duże doświadczenie w organizacji imprez kulturalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Skład zespołu realizującego projekt uzupełnia certyfikowana muzykoterapeutka (MT-BC), mająca duże doświadczenie w realizacji nowatorskich projektów angażujących osoby niepełnosprawne.

Wykonawcy:

- dr hab. Ewa Grabowska-Lis - akordeonistka, dyrektor Instytutu Muzyki Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego im. J. Długosza w Częstochowie
- dr Daniel Lis - akordeonista, pracownik Akademii Muzycznej w Katowicach
- dr hab. Tomasz Spaliński - gitarzysta, kompozytor, pracownik Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
- mgr Rafał Jarczewski - gitarzysta, pracownik Akademii Muzycznej w Katowicach
- dr hab. Barbara Karaśkiewicz - pianistka, pracownik Instytutu Muzyki Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego im. J. Długosza w Częstochowie
- mgr Sara Knapik-Szweda - muzykoterapeutka, pracownik Akademii Muzycznej w Katowicach, członek Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów. Współpracuje z Filharmonią Śląską, z Fabryką Kreatywności oraz Wyższą Szkołą Biznesu. Ponadto uczestniczy w Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży przy Śląskim Ośrodku Psychoterapii Psychodynamicznej.

Program wydarzeń w Przemyślu:

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu, ul. Słowackiego 91

10.10.2018
Warsztaty fortepianowe. Prowadzenie: dr hab. Barbara Karaśkiewicz – UJD w Częstochowie.
Recital Barbary Karaśkiewicz – fortepian

16.11.2018
Warsztaty akordeonowe. Prowadzenie: dr hab. Ewa Grabowska-Lis – UJD w Częstochowie, dr Daniel Lis – AM w Katowicach
Recital Amalgalis Duo: Ewa Grabowska-Lis – akordeon, Daniel Lis – akordeon

11.01.2019
Warsztaty gitarowe. Prowadzenie: dr hab. Tomasz Spaliński – UŚ w Katowicach, Rafał Jarczewski – AM w Katowicach
Recital T&R Duo: Tomasz Spaliński – gitara, Rafał Jarczewski – gitara

Szkoła Podstawowa nr 16 z oddziałami integracyjnymi w Przemyślu, ul. Grunwaldzka 81

10.10.2018
Warsztaty muzykoterapeutyczne. Prowadzenie: mgr Sara Knapik Szweda – AM w Katowicach

16.11.2018

9.01.2019
Warsztaty muzykoterapeutyczne. Prowadzenie: mgr Sara Knapik Szweda – AM w Katowicach

Organizator: Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie.
Partner: Fundacja PZU.

INFORMACJE O PROJEKCIE - do pobrania