W ramach obchodów 35–lecia działalności Ogólnopolskiej Instytucji Promocji i Upowszechniania Muzyki – „Silesia”, w dniu 23 października 2018 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach odbył się wyjątkowy Koncert Festiwalowy.

Podczas jednego muzycznego wieczoru wystąpiło 10 duetów fortepianowych z całej Polski - laureatów I miejsca w ramach różnych kategorii wiekowych podczas tegorocznego Podkarpackiego Konkursu Duetów Fortepianowych dla dzieci i młodzieży. Najmłodszymi wykonawcami tego koncertu byli uczniowie naszej szkoły z OSM I st. – Urszula Paśko i Mikołaj Rakicki, najstarszymi - studenci Akademii Muzycznej w Krakowie. W Koncercie bardzo udanie zaprezentował się również nasz duet z sekcji fortepianu II st. – Alicja Pańczak i Zofia Maćkowiak.

Tego dnia odbyły się również warsztaty metodyczne dla duetów fortepianowych szkół muzycznych I i II stopnia oraz AM , które poprowadziła prof. Maria Szwajger-Kułakowska z Akademii Muzycznej w Katowicach.