W dniach 13 - 17 listopada 2018 roku na Wydziale Instrumentalno - Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku odbył się III Międzynarodowy Konkurs "FINALIS".

Międzynarodowe Jury w składzie: Arvydas Kazlauskaz ( Łotwa ), Denis Salvini ( Włochy ) , Olena Pavlenko ( Ukraina ) Mrius Balcitis ( Litwa ) Tarbjorn Kvist ( Norwegia ), Juvier Gutierraz Juan ( Hiszpania ) oceniało uczestników w 2 dyscyplinach i 9 kategoriach wiekowych.

Laura Hrycewicz, uczennica pana mgr Jacka Szotta otrzymała pierwszą nagrodę - złoto ( 95/100 punktów ) w kategorii II.

Podczas prezentacji konkursowych Lurze akompaniował pan mgr Sebastian Bernatowicz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.