W tym roku szkolnym upływa 100. rocznica niepodległości Polski, stąd wielka dla nas radość i miło nam poinformować, że Jakub Gazda, uczeń klasy VI OSM I st. w Przemyślu, po pomyślnym przejściu trzech etapów Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z historii, został jego laureatem właśnie z tego przedmiotu, zajmując niezwykle wysokie, czwarte miejsce w punktacji wszystkich uczestników konkursu, zdobywając 68 na 80 punktów możliwych do zdobycia.

Sukces Jakuba jest tym większy, że okazał się najlepszym uczestnikiem konkursu z terenu miasta Przemyśla, a ponieważ konkurs organizowany jest przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie i skierowany do wszystkich uczniów szkół podstawowych, startowali w nim także reprezentanci klas siódmych i ósmych z całego województwa.

Serdecznie gratulujemy Jakubowi, jego rodzicom oraz opiekunowi, Panu mgr Tymoteuszowi Furgale.