W dniach 4 i 5 lutego 2019 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku odbył się X Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Młody Wirtuoz”. Organizatorem tego wydarzenia była Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury i stanowił ono część projektu Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic...”.

Do udziału w Konkursie zgłosiło się ponad 160 uczestników z całej Polski oraz zagranicy ze Szkół Muzycznych I stopnia.

Przesłuchania odbywały się w trzech grupach wiekowych. Pracami jury grupy I kierowała pani prof. Lyudmila Zakopets - (Ukraina), w Grupie II przewodniczyła prof. Viera Nosina (Rosja), a w Grupie III prof. Andrzej Tatarski (Polska).

LAUREACI KONKURSU reprezentujący naszą szkołę :

Złoty Wirtuoz – Nagroda Specjalna – oraz udział w Koncercie Finałowym:

Wojciech GAZDA - naucz. Paweł Walciszewski

Duet fortepianowy – Pola CHWALISZ & Wojciech GAZDA – naucz. Jadwiga Bosek-Serefko / Paweł Walciszewski

Złoty Wirtuoz:

Maria KWIECIŃSKA - naucz. Agnieszka Kwiecińska

Srebrny Wirtuoz:

Duet fortepianowy – Mateusz MAZUREK & Gustaw SIEPIOŁA - naucz. Jadwiga Bosek-Serefko / Paweł Walciszewski

Duet fortepianowy – Urszula PAŚKO & Mikołaj RAKICKI - naucz. Jadwiga Bosek-Serefko / Paweł Walciszewski

Pola CHWALISZ - naucz. Jadwiga Bosek-Serefko

Milena WALCZAK – naucz. Gracja Kaczor