W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w dniu 5 lutego. Obchodziliśmy go pod hasłem: Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!. Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.


Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody tego dnia. Powstała gazetka ścienna oraz przez cały tydzień w klasach odbyły się zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Do przeprowadzenia lekcji wykorzystano scenariusze zajęć i materiały multimedialne zamieszczone na stronie Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które jest organizatorem DBI w Polsce (saferinternet.pl). Po feriach planowane jest także przeprowadzenie w klasach OSM II stopnia ankiety dotyczącej uzależnienia od Internetu.