W dniach 29-30 marca 2019 r. w Biłgoraju odbył się XII Makroregionalny Konkurs Instrumentów Dętych Uczniów Szkół Muzycznych I st. Do rywalizacji przystąpiło blisko 100 młodych muzyków z województwa Lubelskiego i Podkarpackiego.

Jury w składzie: dr Natalia Chudzicka - Akademia Muzyczna im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu, dr Rafał Rachwał - Akademia Muzyczna im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu pracowało pod przewodnictwem profesora Romana Grynia z Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu.

Laureaci konkursu:

Magdalena Laskownicka, uczennica klasy saksofonu p. Jacka Szotta - III miejsce w kategorii drugiej - instrumenty dęte drewniane.

Patryk Łopatiak, uczeń klasy trąbki p. Franciszka Lotycza - wyróżnienie w kategorii drugiej - instrumenty dęte blaszane.

Ponadto p. Jacek Szott otrzymał dyplom za wyróżniające przegotowanie ucznia.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.