I i III miejsce zdobyli nasi uczniowie sekcji fortepianu na IX Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej  organizowanym przez Akademię Muzyczną w Katowicach.

Co dwa lata Akademia Muzyczna w Katowicach organizuje Ogólnopolski Konkurs Muzyki Kameralnej dla uczniów Szkół Muzycznych I i II st.

W dniach 15 i 16 kwietnia 2019 r. w Auli AM w Katowicach im. Bolesława Szabelskiego odbyła się kolejna IX edycja konkursu. Jury w składzie – przewodniczący prof. dr hab. Arkadiusz Kubica – członkowie: prof. dr hab. Teresa Baczewska, prof. dr hab. Regina Michalak, prof. dr hab. Maria Szwajger–Kułakowska, prof. dr hab. Urszula Stańczak, prof. dr hab. Grzegorz Biegas, ad. dr Joanna Galon – po wysłuchaniu kilkudziesięciu duetów z całej Polski - uznało że najlepszym zespołem Konkursu w kategorii szkół I st. jest duet fortepianowy z klasy 6 OSM I st. w Przemyślu - Mateusz MAZUREK i Gustaw SIEPIOŁA. Świetnie zaprezentował się również najmłodszy duet fortepianowy w tej samej kategorii reprezentujący OSM i PSM I st. w Przemyślu z klasy 4 – Pola CHWALISZ i Wojciech GAZDA, który wraca z Katowic z 3 miejscem.

Uczniów do Konkursu przygotowali – mgr Jadwiga Bosek-Serefko i mgr Paweł Walciszewski.