Kolejnymi, wielkimi sukcesami akordeonistów i zespołów kameralnych z naszej szkoły zakończył się ich udział w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym, który odbył się w dniach 15 i 16 kwietnia br. w Słupcy.

Ten jeden z najstarszych organizowanych w Polsce konkursów akordeonowych od wielu lat cieszy się w środowisku akordeonowym wielką popularnością i uznaniem. Konkurs ten przez wiele lat organizowany był Chełmie, a od 2011 roku organizatorem jego jest Zespół Szkół Muzycznych w Słupcy.

W tegorocznej edycji Konkursu prezentowali się wyróżniający się i utytułowani polscy akordeoniści szkół II stopnia, a oceniani byli przez najwybitniejszych przedstawicieli polskiej akordeonistyki. Jurorom przewodniczył prof. Jerzy Kaszuba - rektor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a członkami jury byli ponadto prof. Klaudiusz Baran – rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, prof. Krzysztof Olczak z Akademii Muzycznej w Gdańsku, prof. Marek Andrysek z Akademii Muzycznej w Katowicach oraz dr Janusz Pater z Akademii Muzycznej w Krakowie.

W tym doborowym towarzystwie znakomicie zaprezentowali się nasi młodzi akordeoniści.

Po raz kolejny bezkonkurencyjnym się okazał Krzysztof Polnik, który został zwycięzcą w kategorii II. Dla Krzysztofa było to 17. zwycięstwo spośród 27 konkursów, w których brał udział w swojej dotychczasowej karierze. Znakomicie zaprezentował się także Kacper Batycki, który w tej samej kategorii zajął II miejsce.

W ramach konkursu prezentowały się także zespoły kameralne z akordeonem w składzie. I tutaj także bardzo dobrze zaprezentowały się oba, reprezentujące nasza szkołę, zespoły.

Duet Sacco w składzie: Martyna Glesman – saksofon i Kacper Batycki – akordeon zajął II miejsce ex aequo z innym zespołem z naszej szkoły – Feraverto w składzie: Kinga Horochowik – fortepian, Aleksandra Baszak - wiolonczela, Dobrosław Jabłoński – gitara i Krzysztof Polnik – akordeon. Warto dodać, że zespoły mimo zajętego II miejsca okazały się najlepszymi, ponieważ Jury postanowiło nie przyznawać I miejsca.

Sukcesy uczniów nie byłyby możliwe bez ogromnego wkładu pracy ich samych oraz ich pedagogów. Kacper Batycki oraz Duet Sacco do konkursu został przygotowany przez Pana Sławomira Wilka i Pana Jacka Szotta, natomiast Krzysztof Polnik oraz zespół Feraverto przez Pana Dariusza Baszaka.

Warto dodać, że udział uczniów w tym konkursie był możliwy także dzięki wsparciu finansowemu działającego w naszej szkole Stowarzyszenia Muzycznego „Symfonia”.

Wszystkim autorom tego wielkiego sukcesu serdecznie dziękujemy i gratulujemy!!!

Przemyśl akordeonem stoi‼