W dniach 9-10 maja 2019 r. odbył się na Zamku Kazimierzowskim Międzynarodowy Festiwal Artystyczny „Samocvity”. SAMOCVITY w tłumaczeniu oznacza NIEOSZLIFOWANY DIAMENT. Organizatorami tego artystycznego projektu, którego głównym zadaniem jest prezentacja uzdolnionej młodzieży jest lwowska organizacja
pozarządowa Art centrum Antre przy wsparciu Prezydenta Miasta Przemyśla i Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek.

Z pośród kilkudziesięciu zespołów i solistów w kategorii Instrumentalistów - I miejsce otrzymał Duet Fortepianowy – Mateusz Mazurek i Gustaw Siepioła z OSM I st. oraz Duet Fortepianowy - Pola Chwalisz i Wojciech Gazda. Duety zostały przygotowane przez Panią Jadwige Bosek-Serefko i Pana Pawła Walciszewskiego.

Ponadto w kategorii Instrumenty dęte, grupa młodsza, I miejsce otrzymała Jagoda Szott z klasy 2 OSM I st. przygotowana przez Pana Jacka Szotta. Jagodzie akompaniował na fortepianie Pan Marcin Kasprzyk.

W drugim dniu festiwalu przy pełnej sali widowiskowej odbył się Koncert Galowy, w którym wystąpił Duet Fortepianowy Mateusz Mazurek i Gustaw Siepioła, oraz saksofonistka Jagoda Szott oraz Pan Marcin Kasprzyk.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.