Wyjątkowy koncert na rzecz dzieci niepełnosprawnych odbył się 2 czerwca w sali Towarzystwa Muzycznego. W koncercie wzięli udział młodzi soliści i kameraliści reprezentujący sekcję fortepianu II stopnia oraz sekcję instrumentów smyczkowych naszej szkoły.

Wśród kompozycji przygotowanych na ten wieczór znalazły się m.in. utwory Piotra Czajkowskiego, Benjamina Godarda, Heitora Villi- Lobosa czy Fryderyka Chopina.

Wystąpili soliści: skrzypaczka Anna Betleja z klasy Pana Krzysztofa Nowińskiego i pianiści - Piotr Świst z klasy Pani Anny Hop oraz Oliwia Pawłucka i Emilia Tomaszewska z klasy fortepianu Pani Anny Lasko.

Zaprezentowały się także dwa zespoły kameralne. Pierwszy prowadzony przez Panią Magdalenę Betleję w składzie: Julia Zwolińska, Karol Nowiński, Zofia Betleja, Hanna Tuczapska i Gabriela Płocica. Gościnnie towarzyszyły starsze koleżanki Anna Betleja i Julia Mazurek, a w roli akompaniatora wystąpiła Pani Anna Hop.

Drugim zespołem, który wystąpił tego wieczoru było Trio Amabile w składzie Anna Betleja, Julia Mazurek i Alina Dyjak, pracujące pod kierunkiem Pani Anny Lasko.

Koncert został zorganizowany już po raz trzeci we współpracy z Towarzystwem Muzycznym w Przemyślu i pomysłodawcą wydarzeń - Stowarzyszeniem terapii przez sztukę Katarsis, które popularyzuje Metodę Tomatisa - terapię mózgu dźwiękiem i muzyką klasyczną.