Zakończyła się chińska przygoda młodych akordeonistów naszej szkoły. W dniach 12-17 sierpnia odbyła 72. edycja najstarszego, spośród organizowanych na świecie konkursów akordeonowych - „Coupe Mondiale”, konkursu organizowanego przez Confederation Internationale des Accordeoniste. Impreza ta co roku organizowana jest w innym kraju i w tym roku odbyła się w chińskim Shenzhen.

W bardzo mocno obsadzonej kategorii Junior Coupe Mondiale, dedykowanej młodym akordeonistom do 18 lat, bardzo udanie zaprezentowali się, reprezentujący w tym konkursie nie tylko nasza szkołę ale także nasz kraj, Krzysztof Polnik i Kacper Batycki, przygotowani przez mgr Dariusza Baszaka i mgr Sławomira Wilka. W gronie 28 akordeonistów z Chin, Rosji, Czech, Litwy, Niemiec, Szwecji, Serbii, Nowej Zelandii oraz Polski Krzysztof Polnik zajął 5 miejsce, natomiast Kacper Batycki został sklasyfikowany na 12 pozycji.

Udział w konkursie w tak dalekim mieście był także okazją do zwiedzenia choć niewielkiej części tego liczącego 12 milionów ludności miasta oraz poczucia upalnego i egzotycznego klimatu południowo-wschodnich Chin.

Udział naszych uczniów w tym konkursie był możliwy dzięki życzliwości wielu osób i instytucji.

Wsparcia finansowego naszym uczniom udzielili:

- Pani Lidia Skrzyniarz – Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
- Pan Tomasz Szeleszczuk – wójt gminy Żurawica
- Pani Grażyna Pieniążek - wójt gminy Gać
- Pan Roman Anderski, przedstawiciel firmy PIGINI na Polskę,
- Pan Mieczysław Kuźmiński – prezes Polcargo Medyka Sp. z o.o.
- Pan Krzysztof Nakoneczny Prezes Greinplast - Plus,
- Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci,
- Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
- Starostwo Powiatowe w Przeworsku.

Wszystkim ww. osobom i instytucjom bardzo dziękujemy za udzielone wsparcie finansowe i umożliwienie młodym artystom udziału w tym prestiżowym konkursie.