W dniach 25-27 września br. uczniowie klasy IV i V OSM II st. przebywali na wycieczce szkolnej w Pieninach.

Pierwszego dnia, niejako z marszu, weszliśmy na najsłynniejszy szczyt tego pasma gór – Trzy Korony. Wejście nie było zbyt forsowane, a widoki zapierające dech w piersi. Po zdobyciu szczytu zeszliśmy do Sromowców Niżnych, gdzie symbolicznie przeszliśmy przez Kładkę Przyjaźni na teren Słowacji. Następnie udaliśmy się do naszej finalnej destynacji – przeuroczej wsi Kacwin, gdzie czekały na nas noclegi w klimatycznych drewnianych domkach. Gospodyni uraczyła nas wyborną kolacją. Nieco zmęczeni udaliśmy na spoczynek.

Następnego dnia popłynęliśmy tratwami przez przełom Dunajca do Szczawnicy. W czasie „rejsu” flisacy raczyli nas zabawnymi historyjkami i opowiadali o miejscach, obok których przepływaliśmy. Szczawnica powitała nas piękną, słoneczną pogodą. Po krótkim spacerze wjechaliśmy jeszcze kolejką linową na Palenicę. Następnie wróciliśmy do Kacwina, gdzie nasza gospodyni przygotowała dla nas grill z lokalnymi potrawami oraz ognisko. Reszta dnia upłynęła nam na grach sportowych, a wieczór na dyskotece.

Trzeci dzień poświęcaliśmy historii regionu – zwiedziliśmy zamki w Niedzicy i Czorsztynie. Po południu udaliśmy się na obiad i niestety nastał czas powrotu do Przemyśla. Myślę, że moc wrażeń i ich różnorodność na długo zapadnie w sercach młodych ludzi. Czekamy teraz na następny, równie atrakcyjny wyjazd.

Tomasz Rokosz

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć z wycieczki w zakładce GALERIA