Zapraszamy do zapoznania się listem:

"Drodzy Państwo, bardzo serdecznie zapraszam na wyjątkowy koncert charytatywny, zorganizowany dla mojego podopiecznego i ucznia mojej szkoły - Marcina Wiącka. Ten cudowny i wyjątkowy chłopiec urodził się z rzadką chorobą genetyczną - Zespołem Wad Wrodzonych Goldenhara, który charakteryzuje się brakiem prawej gałki ocznej, części kości twarzy oraz prawej małżowiny usznej. Oprócz wyżej wymienionych dysfunkcji dochodzi do tego walka z anomaliami układu sercowo - naczyniowego, zaburzenia pracy nerek oraz układu oddechowego poprzez nieprawidłową budowę gardła oraz płuc.

Wiąże się to z bardzo długotrwałym i skomplikowanym procesem leczenia, który opiera się na współpracy specjalistów z różnych dziedzin m.in kardiologia, okulisty, nefrologa, laryngologa, ortopedy psychologa, stomatologa oraz logopedy. Zaraz po urodzeniu Marcin przeszedł operację zrośniętego przełyku, a w swoim krótkim życiu jest już po 7 operacjach wszczepienia implantu oczodołowego do prawego oka. Ze względu na to, że chłopiec rośnie wymiana operacyjna implantu oczodołowego na większy konieczna jest raz do roku. Koszt jednego takiego implantu to 10.000 zł nie mówiąc już o dodatkowych kosztach leczenia  innych schorzeń oraz czekającej go w przyszłości chirurgicznej próbie odtworzenia prawej małżowiny usznej. Jedynie te zabiegi pozwolą Marcinkowi na normalne samodzielne funkcjonowanie w środowisku rówieśniczym jak i w przyszłym dorosłym życiu.

Sytuacja materialna rodziny nie jest łatwa rodzice pomimo wszelkich starań nie są w stanie samodzielnie sfinansować kosztów leczenia własnego dziecka stąd ogromna prośba o pomoc i wsparcie oraz obecność w tym wyjątkowym dniu na koncercie, gdyż nie ma piękniejszej rzeczy niż bezinteresowna miłość do drugiego człowieka. Czasem jeden niewielki gest może komuś uratować życie, bądź po prostu sprawić, żeby ono było piękniejsze".

Diana Wolańska