EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. W tym roku Code Week odbył się już po raz szósty i trwał od 5 – 20 października 2019 r.

Code Week w naszej szkole:

W akcji tej uczestniczyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W klasach pierwszych odbyły się zabawy z programowaniem. Były to lekcje bez komputera a uczniowie rozwiązywali zadania programistyczne na kartach pracy z wydawnictwa MAC. W klasach trzecich uczniowie uczyli się programowania wizualnego wykonując zadania oparte na programie Scratch. Wszyscy dobrze się bawili.