W dniu 29 października w Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu odbyła się 17. edycja corocznego konkursu ortograficznego, organizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna – Przemyskie Dyktando.

W tegorocznym XVII Przemyskim Dyktandzie udział wzięło 43 uczniów przemyskich szkół podstawowych, w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 3 i klasy 6. Również i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym konkursie, a byli to: Emilia Dolecka (kl.3b), Kamil Rudnicki (kl.3a), Emilia Szelążek (kl. 6b) i Magdalena Laskownicka (kl.6b).

W ramach konkursowych zmagań uczniowie pisali ze słuchu teksty, ułożone przez przemyską poetkę, panią Marię Żemełko. Później, podczas sprawdzania dyktand przez komisję konkursową, czekał na nich mały poczęstunek oraz spotkanie z panią Marią Żemełko, która czytała uczestnikom swoje wierszowane bajki.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w dyktandzie, a następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu. Okazało się, że tytuł Wicemistrza Ortografii otrzymała nasza uczennica, Emilia Szelążek (kl.6b), przygotowana przez panią Dorotę Pansewicz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ortograficznych i nie tylko!