Sekcja instrumentów dętych i perkusji zaprasza w dniu 26.11.2019 r. na Warsztaty saksofonowe prowadzone przez wykładowców Akademii Muzycznej w Łodzi – dr Łukasza Wójcickiego (saksofon) oraz st. wykł. Agnieszke Sucheniak – Wójcicką (fortepian, akompaniament).

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 09.00 w Sali lustrzanej ZPSM.

Plan warsztatów:

Sala lustrzana - dr Łukasz Wójcicki

"Dobór repertuaru saksofonowego w kontekście pedagogicznym"

09.00 - Inauguracja warsztatów
09.00 – 13.30 – wykłady i warsztaty
13.30 - 14.30 – przerwa obiadowa
14.30 - 16.30 – wykłady, warsztaty c.d.
17.30 - Recital saksofonowy – Łukasz Wójcicki – saksofon , Agnieszka Sucheniak-Wójcicka – fortepian – sala lustrzana ZPSM

Sala kameralna (nr 9/3 ) - st. wykł. Agnieszke Sucheniak – Wójcicką

"Praca z pianistą jako wstęp do muzykowania zespołowego"

10.00 – 13:30 warsztaty
13.30 - 14.30 – przerwa obiadowa
14.30 - 16.30 – wykłady, warsztaty c.d.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

dr Łukasz Wójcicki - muzyk, saksofonista i pedagog, laureat licznych konkursów polskich i zagranicznych, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Latem 2015 roku reprezentując Polskę na Światowym Kongresie Saksofonowym w Strasburgu dokonał prapremiery dedykowanej mu Sonaty Grzegorza Duchnowskiego. Od 2002 roku współpracuje z pianistką Agnieszką Sucheniak, absolwentką klasy fortepianu profesor Beaty Cywińskiej. Duet ma na swoim koncie liczne prawykonania, oraz szeroki repertuar muzyki współczesnej, który jest rezultatem stałej współpracy z kompozytorami młodego pokolenia.

st. wykł. Agnieszka Sucheniak – Wójcicka - absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu prof. Beaty Cywińskiej. Swoje umiejętności doskonaliła w trakcie wielu kursów mistrzowskich pod kierunkiem m. in. Aleksieja Orłowieckiego, Józefa Stompla, Andrzeja Jasińskiego. Laureatka wielu konkursów polskich i zagranicznych. Obecnie jest starszym wykładowcą w Akademii Muzycznej w Łodzi. Oprócz działalności pedagogicznej występuje solo oraz w duecie z mężem Łukaszem Wójcickim. Współpracuje jako akompaniator z zagranicznymi saksofonistami i innymi instrumentalistami w ramach konkursów i kursów mistrzowskich.