6 grudnia 2019 roku odbyły się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Jarosławiu XVIII „Mikołajki gitarowe” podczas których 50 młodych gitarzystów ze szkół muzycznych podkarpacia miało możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, wymiany doświadczeń i zabawy.

Po raz kolejny z dużym powodzeniem w „Mikołajkach” wzięli udział uczniowie z naszej szkoły prezentując swoje umiejętności solistyczne: Nikola Strzelec, Jakub Chachura, Mikołaj Bator, Kacper Kopański, Antoni Kapłon, Hubert Rużyło, Maja Radochońska i Weronika Mazurek oraz zespołowe; Kwartet gitarowy i Septet gitarowy.

Uczniów do spotkania mikołajkowego przygotowali dr hab. Leszek Suszycki, mgr Anatol Szamli i mgr Wiesław Mazurek.

Konsultantem metodycznym tegorocznych „Mikołajek Gitarowych” był dr hab. Leszek Suszycki.