W dniach 2 - 5 grudnia 2019 roku odbył się V Międzynarodowy Konkurs Muzyki Klasycznej “Kaunas Sonorum” w Kownie na Litwie. W konkursie rywalizowali ze sobą uczestnicy w V kategoriach wiekowych z Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji, Estonii, Turcji, Niemiec i Polski. Udany udział w konkursie zaznaczyli również uczniowie naszej szkoły.

W grupie I – akordeonistów I miejsce otrzymał KACPER BATYCKI uczeń mgr Sławomira Wilka, a II miejsce zajął KRZYSZTOF POLNIK uczeń mgr Dariusza Baszaka.

W grupie IV – instrumentów smyczkowych wyróżnienie otrzymała ALEKSANDRA BASZAK uczennica klasy wiolonczeli mgr Anny Magdziak. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Urszula Jarosz. Obu uczennicom przy fortepianie towarzyszył mgr Łukasz Magdziak.

W grupie V – pianistów wyróżnienie otrzymała POLA CHWALISZ uczennica mgr Jadwigi Bosek – Serefko. Bardzo dobrze zaprezentowali się również: Wojciech Gazda z klasy mgr Pawła Walciszewskiego, Kinga Horochowik i Alicja Pańczak z klasy mgr Oksany Masnej i Zofia Makuch z klasy mgr Doroty Miller.

Gratulujemy wszystkim uczniom udanych prezentacji, a Pedagogom bardzo dobrego przygotowania uczniów do konkursu.

Dziękujemy Radzie Rodziców i Stowarzyszeniu Muzycznemu „Symfonia” za wsparcie finansowe wyjazdu.