Zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy i darów rzeczowych w ramach akcji Szlachetna Paczka. Dzięki ofiarności uczniów i nauczycieli udało się zebrać kwotę 902 zł. Na szczególne uznanie zasłużyli uczniowie klasy I OSM II st., którzy dobrowolnie zrezygnowali z klasowych Mikołajek i całość kwoty przekazali na rzecz potrzebujących. W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję wszystkim Darczyńcom za wielkie serce i zrozumienie potrzeb innych. Dzięki Wam rodzina ma wspaniałe Święta i w końcu naprawdę uwolniła się do trosk dnia powszechnego. Ich reakcja była nie do opowiedzenia.

Oto sprawozdanie wolontariuszki:

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Rodzina była zaskoczona ilością otrzymanych paczek. Jakub najmłodszy z rodzeństwa od rana w napięciu oczekiwał wizyty wolontariuszy. Kiedy wreszcie paczka dotarła do rodziny otwierał wszystkie paczki i zaglądał co znajduje się w środku i dla kogo jest przeznaczone. Dziewczyny nie wiedziały, jak mają się zachować w obecności wolontariuszy. Małgorzata pokazała swoje prace plastyczne, Ania pomagała porządkować pokój i otrzymane prezenty. Wszyscy cieszyli się, radosna atmosfera udzieliła się wszystkim.

Słowo od Rodziny.

Małgorzata była niezmiernie wdzięczna za otrzymane materiały plastyczne, które przydadzą się w szkole. Jakub dziękował za otrzymany plecak w kolorze khaki. Rodzina ze wzruszeniem dziękowała za paczkę otrzymaną od Państwa, w szczególności dziękowała za otrzymany węgiel, który pozwoli im przetrwać zimę.

Słowo od Wolontariusza.

Chciałabym podziękować Państwu za wybór rodziny, którą się opiekowałam oraz zaangażowanie i wysiłek jakie włożyliście w przygotowanie paczki. Było mi miło Państwa poznać i współpracować.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przyjmijcie Państwo najserdeczniejsze życzenia radosnych Świąt spędzonych w gronie najbliższych oraz samych szczęśliwych dni w Nowym Roku, by serce i dobro okazane potrzebującym wróciło do Państwa ze zdwojoną siłą.