W październiku był już EU CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania (trwający 14 dni), a w grudniu przyszedł czas na Godzinę Kodowania, która trwa… 10 080 minut (czyli 7 dni).

Czym jest Godzina kodowania?

Godzina kodowania to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, mające na celu demistyfikację code – programowania – i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw i poszerzyć swój udział w obszarze informatyki. Inicjatywa ta stała się ogólnoświatowym wydarzeniem na rzecz informatyki, zapoczątkowana 1 godziną programowania, rozwijają się następnie jako różnorodne przedsięwzięcia środowiska. Ta kampania jest wspierana przez ponad 400 partnerów i 200 000 nauczycieli na całym świecie.

Godzina Kodowania w naszej Szkole

Do tej międzynarodowej akcji, już po raz kolejny, dołączyli uczniowie naszej szkoły. Uczniowie, wzorem lat ubiegłych wykonywali „programistyczne” zadania, w których występują postaci z gier i zabaw m.in. rozwiązywali łamigłówki z Angry Birds, Star Wars czy Minecraft lub tworzyli różne figury geometryczne jeżdżąc po lodzie wraz Anną i Elsą z Krainy Lodu.