11 lutego 2020 r. obchodziliśmy kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). DBI 2020 odbywał się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. 

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

W akcji tej uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Przez cały tydzień odbywały się zajęcia związane z bezpieczeństwem w sieci. W klasach młodszych uczniowie poznawali tajniki bezpiecznego Internetu realizując kurs: „Bezpieczny Internet” na stronie: www.sieciaki.pl. składający się z 15 misji. Rodzice mieli swój udział w przedsięwzięciu, gdyż musieli wcześniej zarejestrować dziecko na stronie. Starsi uczniowie utrwalali zasady bezpieczeństwa grając w grę Intrlandia. Interlandia to pełna przygód gra online, dzięki której można poznać w praktyce podstawowe zasady bezpiecznego udziału w społeczności internetowej. Uczniowie grając musieli wykazać się rozsądkiem, życzliwością, uważnością, siłą i odwagą. Po przejściu gry nagradzani byli certyfikatem: „Asa Internetu” i stawali się bezpiecznymi, świadomymi odkrywcami Internetu.