W dniach 3 - 9 lutego 2020 roku odbył się w Warszawie IV Ogólnopolski Turniej Wiolonczeli i Kontrabasu. Organizatorami turnieju było Centrum Edukacji Artystycznej i Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 5 im. H. Wieniawskiego w Warszawie.

Konkurs odbywał się w IV kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice klas wiolonczeli z OSM II stopnia Urszula Jarosz i Aleksandra Baszak, które występowały w III kategorii - uczniów do lat 18.

Urszula Jarosz (kl. IV) otrzymała III miejsce i nagrodę w postaci udziału w Zimowej Akademii Muzyki 2021 w Lusławicach, a Aleksandra Baszak (kl. V) otrzymała wyróżnienie. Obydwie uczennice uczy Pani Anna Magdziak (dyplom za wyróżniające przygotowanie), a przy fortepianie towarzyszył im Pan Łukasz Magdziak (dyplom za wyróżniający akompaniament).

Gratulacje!!!