Święta Wielkiej Nocy i bezpośrednio je poprzedzające dni to od zawsze czas szczególnej zadumy i czas nadziei. W obecnej rzeczywistości, zupełnie nowej i nieznanej dla nas wszystkich czas ten przychodzi nam przeżywać zupełnie inaczej niż nakazuje bardzo bogata polska tradycja.

Do tradycyjnych życzeń świątecznych pragnę dołączyć pragnienia by, ziściła się nadzieja na jak najszybszy powrót do normalności, codziennych obowiązków i zajęć, a nadzieja ta jest chyba tym pragnieniem, o którym w ostatnich dniach myślimy najczęściej.

Nikt z nas nie wie jak długo jeszcze będziemy zmuszeni do kontaktów z Wami za pomocą Internetu, kiedy będziecie się mogli spotkać się z koleżankami i kolegami z klasy, Waszymi nauczycielami, dlatego też życzę Wam sił i wytrwałości w tej niełatwej sytuacji.

Ale przede wszystkim życzę nam wszystkim tak bardzo potrzebnej w tym czasie ODPORNOŚCI!, byśmy razem mogli przejść przez ten trudny dla nas czas i wszyscy, bez wyjątku spotkać się w naszej szkole kiedy już ten czas przeminie.

Pragnę Was jednocześnie zapewnić, że wszyscy nauczyciele dołożą wszelkich starań by Wasze talenty nie zostały pozostawione same sobie. Wciąż wypracowujemy i doskonalimy metody pracy, które pozwolą na uzyskanie przez Was jak najlepszych wyników w nauce i mimo niedogodności podnosić Wasze umiejętności w grze na instrumentach.

Drodzy Maturzyści i Dyplomanci – pragnę was zapewnić, że podejmiemy wszelkie starania, aby czekające Was egzaminy dyplomowe i maturalne odbyły się bez przeszkód, mimo, że w innym od planowanego terminie, a osiągnięte na tych egzaminach wyniki były zgodne z Waszymi możliwościami i oczekiwaniami. Zapewniam Was, że kiedy ten czas przeminie będziecie mogli kontynuować Wasz artystyczny rozwój i realizować swoje zawodowe zamierzenia i plany.

Dbajcie o siebie i swoich bliskich.

Pozdrawiam Was serdecznie.

Dariusz Baszak