Na dzisiejszy dzień zaplanowana została uroczystość zakończenia roku szkolnego. Uroczystość, w której planowaliśmy jak co roku, w sposób podniosły, podsumować zakończony właśnie okres nauki. Jednak okoliczności, dla których przez ostatnie cztery miesiące zmagaliśmy się z nowymi dla nas wszystkich doświadczeniami sprawiły, że dzisiaj nie możemy się spotkać całą naszą społecznością i osobiście gratulować uzyskanych wyników i osiągniętych sukcesów.

Mieliśmy w tym roku piękne plany związane z obchodami jubileuszu naszej Szkoły, bo świętować chcieliśmy przez cały rok. Niestety nie odbyło się wiele zaplanowanych z tej okazji koncertów i imprez - bo jak to bywa, życie pisze własne scenariusze i niechciany przez nikogo wirus, jak fałszywy ton zniweczył nasze plany i nie było nam dane zrealizować tych zamierzeń.

Za pomocą Internetu, który w ostatnich miesiącach stał się dla nas wszystkich podstawowym narzędziem pracy i komunikacji, pragnę pogratulować Wam, drodzy Uczniowie osiągniętych wyników. Gratuluję Wam zarówno świetnych efektów w nauce jak i niezwykłej mobilizacji i odpowiedzialności w tak trudnej i nowej dla Was i nas wszystkich sytuacji nauczania zdalnego.

Jak co roku dla tych spośród Was, którzy mimo szczególnych okoliczności uzyskali wybitne wyniki i osiągnęli sukcesy artystyczne przygotowane zostały nagrody. Chcę je jednak wręczyć Wam osobiście i uczynię to podczas uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Gratulacje i podziękowania należą się także Waszym nauczycielom i wychowawcom.

Osiągnięte przez Was wyniki i sukcesy są efektem wspólnej, ciężkiej pracy, okupionej często licznymi wyrzeczeniami. Drodzy Nauczyciele, bardzo dziękuję za Waszą odpowiedzialność, zaangażowanie, wsparcie udzielone uczniom, a także za kreatywność i ogromny trud włożony w poszukiwanie nowatorskich metod nauczania.

Gratulacje i podziękowania składam też na ręce Rodziców.

Szanowni Państwo gratuluję sukcesów wychowawczych, gratuluję wyników osiągniętych przez Wasze dzieci. Bardzo dziękuję także za współpracę, wsparcie i zaangażowanie w działalność Szkoły, a w szczególności za współpracę z nauczycielami w czasie nauki zdalnej.

Mówiąc wszystkim „do zobaczenia” żywię głęboką nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się pełni nowych sił i energii do dalszej pracy, do pracy w rzeczywistości i okolicznościach, które dobrze znamy i w których czujemy się najlepiej.

A dziś życzę wszystkim spokojnego, słonecznego i bezpiecznego wakacyjnego odpoczynku.

Dariusz Baszak
Dyrektor ZPSM w Przemyślu