Szanowni Państwo!

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice!

W niecodziennych okolicznościach i odmiennej niż tradycja nakazuje formie, pragnę skierować do Państwa słowa z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2020/2021.

Rozpoczynamy kolejny rok szkolny i kolejny rok szczególny. W ubiegłym roku świętowaliśmy jubileusz 65-lecia szkoły i na tym miała polegać jego wyjątkowość, ale później nastała pandemia i spora część roku realizowana w sposób zdalny. W tej sytuacji jego wyjątkowość przybrała zupełnie inny wymiar.

Rozpoczynający się dzisiaj rok szkolny, to z kolei rok realizowany w czasach już trwającej pandemii z licznymi obostrzeniami i nowymi, nieznanymi dotąd procedurami. Czy w całości zostanie zrealizowany w sposób tradycyjny? Tego na dzień dzisiejszy nie wiemy, ale wierzę, że dzięki naszej wspólnej odpowiedzialności i współpracy tak właśnie się stanie.

W szczególny sposób pragnę powitać wśród nas wszystkich Pierwszoklasistów, którzy dziś właśnie rozpoczynają swoją przygodę z muzyką i edukacją. Drogie dzieci serdecznie Was witam w naszych gronie i gratuluję wyboru szkoły. Szkoły, która otworzy przed Wami drzwi do fascynującego świata muzyki. Życzę Wam, aby jego odkrywanie było dla Was pełną radości przygodą przeżytą wspólnie z waszymi Nauczycielami i Rodzicami. Szanownym Rodzicom życzę natomiast satysfakcji i zadowolenia z rozwijających się talentów Waszych pociech.

Tegorocznym Maturzystom, którzy z kolei kończyć będą swój drugi etap edukacyjny, życzę znakomitych wyników na egzaminach dyplomowych, maturalnych oraz indeksów wymarzonych i wybranych przez Was uczelni.

Rozpoczynający się dziś nowy rok szkolny zapowiada się jako rok bardzo trudny, w którym czekają nas nowe i nieznane dotąd wyzwania. W ubiegłych latach przy tej okazji przedstawiałem najistotniejsze wydarzenia jakie w ciągu całego roku będą naszym udziałem, jednak doświadczenia roku ubiegłego nakazują mi nabrać wobec planowania więcej pokory.

Wszystkim Uczniom i Nauczycielom życzę w nowym roku szkolnym spokojnej, satysfakcjonującej pracy, wielu sukcesów dydaktycznych i artystycznych oraz byśmy cały ten rok przeżyli w zdrowiu i wspólnie wszyscy spotkali się na uroczystym jego zakończeniu.

Dariusz Baszak

Dyrektor ZPSM w Przemyślu