"Młody Muzyk Roku 2020" jest ogólnopolskim, bardzo prestiżowym konkursem dla wybitnych uczniów szkół muzycznych, w trakcie, którego wyłoniony zostanie najlepszy młody wirtuoz.

Podczas emitowanych w TVP Kultura przesłuchań półfinałowych zaprezentuje się 10 młodych instrumentalistów reprezentujących różne specjalności, a wśród nich Krzysztof Polnik, utalentowany i wielce utytułowany już akordeonista z naszej szkoły. Możliwość udziału w tym programie jest wielkim wyróżnieniem i nobilitacją zarówno dla ucznia jak i szkoły.

Spośród dziesięciu młodych artystów pięciu przejdzie do finału, który odbędzie się w nowej sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. Solistom zakwalifikowanym do finału towarzyszyć będzie Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Pawła Kapuły.

Półfinały konkursu "Młody Muzyk Roku 2020" będą transmitowane w TVP Kultura 18 października (cz. I) i 25 października (cz. II) o godz. 20.00. Finał konkursu odbędzie się 8 listopada o godz. 20:00 i również będzie można go obejrzeć w TVP Kultura.

Zachęcamy do śledzenia zmagań młodych instrumentalistów i wszyscy trzymamy kciuki za Krzyśka!!!