W niedzielę, 8 listopada odbył się finał konkursu „Młody Muzyk Roku 2020” organizowanego przez TVP Kultura we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutem Muzyki i Tańca.

W finale wystąpiło pięciu instrumentalistów, wyłonionych spośród dziesięciu półfinalistów, a do udziału w wydarzeniu zaproszonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zwycięzcą edycji 2020 i tytuł „Młodego Muzyka Roku” uzyskał Jan Pieniążek – perkusista z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej.

Młodego Muzyka Roku wyłoniło jury w składzie: Klaudiusz Baran – akordeonista i bandoneonista, rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Alina Mleczko – saksofonistka, solistka i pedagog oraz Emilia Karolina Sitarz – pianistka i pedagog, członkini zespołów Kwadrofonik i Lutosławski Piano Duo.

Tegoroczna edycja była bardzo szczególna dla naszej Szkoły, gdyż po raz pierwszy w konkursie tym zaprezentował się uczeń naszej szkoły – akordeonista Krzysztof Polnik, od początku swojej przygody z muzyką, pracujący pod kierunkiem Pana dyrektora Dariusza Baszaka.

Jego ciężka i systematyczna praca została nagrodzona zaproszeniem do udziału w tym szczególnym wydarzeniu. Krzysztof zarówno w półfinale jak i finale zademonstrował swój mistrzowski kunszt prezentując jednocześnie wszechstronne możliwości swojego instrumentu.

Warto zauważyć, że w finale nasza Szkoła miała także innych swoich reprezentantów, w osobach absolwentów naszej szkoły: Klaudiusza Barana, przewodniczącego jury oraz Magdaleny Duś akompaniującej klarneciście Erykowi Oliwie.

Krzysztofowi składamy serdeczne gratulacje. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że uczeń naszej Szkoły mógł znaleźć się w tak elitarnym gronie.

Wszystkich, którzy nie mogli obserwować niedzielnej transmisji zachęcamy do obejrzenia tego wydarzenia.

https://vod.tvp.pl/video/mlody-muzyk-roku,mlody-muzyk-roku-2020-final,50704027