25 listopada 2020r., mimo obowiązującego zdalnego nauczania udało się zorganizować seminarium - warsztaty trąbkowe online dla naszej szkoły. Pomysłodawcą i inicjatorem w/w warsztatów była pani Elżbieta Konarska z Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie, a całe wydarzenie odbyło się we współpracy z dyrektorem naszej szkoły panem Dariuszem Baszakiem oraz sekcją instrumentów dętych i perkusji, kierowanej przez pana Jacka Szotta.

Prowadzącym warsztaty był Nick DelVillano. Pochodzący z Binghamton w stanie Nowy Jork Nick DelVillano służy jako trębacz w zespole USAF Heritage of America. Tytuł licencjata w dziedzinie edukacji muzycznej uzyskał w Crane School of Music w SUNY Potsdam w Poczdamie w stanie Nowy Jork w 2005 roku, natomiast tytuł magistra wykonawstwa na trąbce zdobył na Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign w 2008 roku. DelVillano studiował w Piteå w Szwecji, w Musikhogskölan I Piteå. Jego głównymi nauczycielami byli Ronald Romm (Canadian Brass), Michael Ewald (University of Illinois), Dr. John Ellis (Ottawa Symphony) i Michael Striejffert (Stockholm Philharmonic).

Zajęcia odbyły się w aplikacji Skype w miłej i życzliwej atmosferze. Uczestnikami zajęć byli nasi uczniowie z klasy trąbki OSM II st. Realizacją wyżej opisanego zdarzenia zajmował się pan Franciszek Lotycz a rolę tłumacza pełnił pan Piotr Kwasiżur.

Warsztaty trąbkowe były pierwszymi zdalnymi warsztatami w naszej szkole, dlatego odbyły się tylko z wybranymi uczniami. W przyszłości sekcja instrumentów dętych i perkusji, a także pozostałe sekcje planują kolejne warsztaty online dla większej grupy uczniów i nauczycieli.

Uczniom i wszystkim zaangażowanym serdecznie gratulujemy i dziękujemy.