Czcionka

W dniach 20-23 września 2021r. Fundacja Towarzystwa Projektów Edukacyjnych w Warszawie oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Przemyślu we współpracy z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu realizuje projekt muzyczny pt. „Twórcy żyją wśród nas, a my ich nie widzimy".

Projekt to 3-dniowe warsztaty pianistyczne, zorganizowane przez ZPSM w Przemyślu w dniach 20-22 września 2021 r. dla uczniów i studentów z Przemyśla i Lwowa, prowadzone przez prof. Mariannę Humetską (Szkoła Talentów im. S. Kruszelnickiej, Narodowa Akademia Muzyczna we Lwowie) i dr hab. Piotra Różańskiego (Akademia Muzyczna w Krakowie).

Warsztaty zakończone zostaną Koncertem Finałowym, który odbędzie się na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu w dniu 23 września o godz. 18.00, a wystąpią w nim uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu, Szkoły Talentów im. S. Kruszelnickiej we Lwowie oraz studenci Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej: Martyna Kędziora, Tymoteusz Witko, Kinga Podwyszyńska, Krzysztof Cichoński, Gustaw Siepioła, Pola Chwalisz, Alicja Pańczak, Piotr Świst, Michał Tkaczyk, Dmytro Awiłow, Martyna Balaban, Amadeus Zefi – ze specjalnym udziałem wykładowców.

ZAPRASZAMY !!

Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna.