Czcionka

W dniach 11-12 października 2021 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole jako wykładowcę na warsztatach pianistycznych prof. Macieja Pabicha, który na co dzień prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Tematem wiodącym warsztatów były problemy artykulacyjne, rytmiczne i palcowe uczniów klas fortepianu I i II st. podczas rozczytywania nowych utworów.

Zajęcia były bardzo intensywne, a jak zawsze pełen energii profesor Maciej Pabich z chęcią podsuwał nowe pomysły muzyczne i ciekawe rozwiązania techniczne. Odpowiadał też na wiele istotnych pytania zarówno pedagogów, jak i uczniów, a co najważniejsze mobilizował nasze dzieci – te młodsze i starsze do dalszej intensywnej „pracy z fortepianem”.