W ubiegły piątek 16 marca dzięki wspólnej inicjatywie Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Towarzystwa Muzycznego i Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu została uczczona 60. rocznica śmierci patrona naszej szkoły - Artura Malawskiego, kompozytora wywodzącego się z naszego miasta i wybitnej postaci polskiego życia muzycznego.

Uroczystość odbyła się z niemałym udziałem środowiska naszej szkoły. W pierwszej części w siedzibie muzeum z prelekcjami poświęconymi osobie przemyskiego kompozytora wystąpiły Pani Dyrektor Joanna Gibała-Szelążek oraz Pani Jolanta Nodżak- Furgała.

Po słowie zabrzmiała muzyka. W sali Towarzystwa Muzycznego odbył się koncert z udziałem uczniów naszej szkoły, który wypełnił część drugą tego niecodziennego spotkania.

Wystąpili: Katarzyna Baszak z klasy skrzypiec Pana Krzysztofa Nowińskiego, Emilia Tomaszewska z klasy fortepianu Pani Anny Lasko, duet fortepianowy Zofia Maćkowiak i Alicja Pańczak przygotowany przez Pana Pawła Walciszewskiego, Dobrosław Jabłoński z klasy gitary Pana Leszka Suszyckiego, Arkadiusz Kędziora z klasy trąbki Pana Franciszka Lotycza oraz Krzysztof Polnik - uczeń z klasy akordeonu Pana Dyrektora Dariusza Baszaka.

W roli pianistów-akompaniatorów skrzypaczce i trębaczowi towarzyszyli Pan Andrzej Bednarski i Pan Wojciech Majchrowicz, a koncert poprowadziła Kinga Horochowik.

 

Anna Lasko