pierwszy dzień wiosny - 21 marca 2016 r. Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu tradycyjnie, po raz szósty na przemyskim Rynku zorganizowało edukacyjną Akcję – Happening pod hasłem „Zamieniamy makulaturę, szkło, plastik i elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Robert Chomy.

Akcja – Happening ma na celu edukację dzieci i młodzieży na temat konieczności selekcji surowców wtórnych oraz ich recyklingu.

W Akcji wzięło udział 72 wolontariuszy, w tym 44 uczniów: I LO, CKZiU nr 1, ZSEiO, ZSU-HiG, OHP oraz 6 wolontariuszy MDK w Przemyślu i 22 członków Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu. Przedsięwzięciem koordynowała Prezes Zarządu TPPiR Bogusława Pieczyńska.

Tegoroczna impreza miała bardzo atrakcyjny program. Już na wstępie uczniowie Szkoły nr 1 w Przemyślu zaprezentowali piosenki, przygotowane na inaugurując Akcję – Happening.

W otwarciu Akcji uczestniczyli: Z-ca Dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie – Pan Mariusz Trojan, Prezydent Miasta Przemyśla- Pan Robert Choma, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny – Pani Barbara Honicka, Radna Miasta Przemysla – Małgorzata Gazdowicz, Naczelnik Wydziału Komunalnego UM w Przemysłu – Pan Mariusz Hatalski, Pan Jerzy Łańcucki – Zakłady Usługowe „Południe” w Krakowie - Zakład Mechaniczno – Biologicznego Przetwarzania Odpadów w Przemyślu, Pani Agata Lach- Dyrektor OHP w Przemyslu, Pani Barbara Karnas – Auto Kasacja- Przemyśl.

W trakcie Akcji nagrodzono prace plastyczne przygotowane z surowców wtórnych przez wychowanków przemyskich przedszkoli i szkół podstawowych, logicznej oraz najpiękniejsze ekologiczne Marzanny.

Pomimo zimowej aury impreza nadal cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci i młodzieży, ale i mieszkańców miasta Przemyśla. Świadczy o tym ilość zebranych surowców – ponad 23 tony za które rozdano 1 tonę jabłek, tj.:

• 11,420 tony elektrośmieci,
• 11,849 tony makulatury
• 2 084 sztuk butelek plastikowych
• 360 sztuk butelek szklanych.

W zamian 18 148 sztuk baterii rozdano ok. 130 kg cukierków.

GRATULUJEMY zwycięzcom, którzy otrzymali trzy nagrody Prezydenta Miasta Przemyśla:

• I MIEJSCE - 2,5 tyś złotych – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu (4,615 tony elektrośmieci, 2,849 tony makulatury, 3 810 sztuk)
• II MIEJSCE - 1 tyś. złotych - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Przemyślu (1,880 tony elektrośmieci, 4,430 tony makulatury)
• III MIEJSCE - 500 zł - Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu (2,850 tony elektrośmieci, 143 kg makulatury, 360 butelek plastikowych, 120 szt. Butelek szklanych i 1 220 sztuk baterii).

DZIĘKUJEMY SPONSOROM (a w szczególności Radnym Miasta Przemyśla) i WOLONTARIUSZOM za pomoc w organizacji Akcji – Happeningu, tak szczególnie ważnej dla ochrony naszego środowiska AKCJI.

Koordynator Akcji – Bogusława Pieczyńska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Wydarzenia w dziale GALERIA - Rok szkolny 2017/2018.