Rok 2015/2016

Konkurs Kolęd i Pastorałek w Przemyślu – II miejsce – chór PSM I stopnia cyklu 4-letniego, przygotowanie mgr Anna Trojanowska

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej – I nagroda – chór PSM I st. , przygotowanie – mgr Anna Trojanowska

Regionalne Przesłuchania Chórów Szkół Muzycznych I i II stopnia w Łańcucie – Brązowe Pasmo - chór PSM I stopnia, przygotowanie mgr Anna Trojanowska

Regionalne Przesłuchania Chórów Szkół Muzycznych I i II stopnia w Łańcucie – Srebrne Pasmo - chór OSM I stopnia, przygotowanie mgr Andrzej Guran

Regionalne Przesłuchania Chórów Szkół Muzycznych I i II stopnia w Łańcucie – Złote Pasmo – chór „Cantores Iuvenes” z OSM i PSM II st, przygotowanie – mgr Joanna Gibała – Szelążek

VIII Makroregonalny Konkurs Wiedzy o Kompozytorach Współczesnych w Dębicy / rok 2016 – Henryk Mikołaj Górecki/ - wyróżnienie – Katarzyna Kociuba, przygotowanie – mgr Jolanta Nodżak-Furgała

VIII Makroregonalny Konkurs Wiedzy o Kompozytorach Współczesnych w Dębicy / rok 2016 – Henryk Mikołaj Górecki/ - III miejsce – Aleksandra Kornecka – przygotowanie mgr Anna Sienkiewicz

VIII Makroregonalny Konkurs Wiedzy o Kompozytorach Współczesnych w Dębicy / rok 2016 – Henryk Mikołaj Górecki/ - I miejsce – Martyna Horochowik – przygotowanie mgr Jolanta Nodżak-Furgała

XXII Konkurs Wiedzy Teoretycznej w Przeworsku – III miejsce – Oliwia Pawłucka, przygotowanie - mgr Ewa Butrym i mgr Maria Kus

XV Przegląd Zespołów Rytmicznych w Strzyżowie – wyróżnienie - zespół rytmiczny OSM I st – przygotowanie – mgr Barbara Duńska - Kotkowska

III Ogólnopolski Konkurs Wokalny im Z. Noskowskiego w Brzesku; konkurs pod patronatem CEA - III miejsce - Marta Gofryk - przygotowanie – mgr Jadwiga Kot

III Ogólnopolski Konkurs Wokalny im Z. Noskowskiego w Brzesku; konkurs pod patronatem CEA Katarzyna Karpińska - nagroda specjalna za wykonanie pieśni Z. Noskowskiego– przygotowanie – mgr Jadwiga Kot

Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu – III miejsce - Katarzyna Karpińska – przygotowanie – mgr Jadwiga Kot
Finał Konkursu Piosenki Musicalowej, Aktorskiej i Filmowej „Piosenka w Meloniku” – III miejsce – Julia Mikuła – przygotowanie mgr Jadwiga Kot.

Rok 2014/2015

Ogólnopolski test z zasad muzyki - średnia krajowa wynosi 65, 5 %, średnia województwa podkarpackiego 72 %. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli znacznie wyższe wyniki od wyników średnich

Uczniowie klasy II PSM II st. uzyskali wynik 85,3 % /przygotowanie mgr Joanna Gibała – Szelążek/Wynik ten jest drugim wynikiem wśród szkół na Podkarpaciu i szóstym w Polsce na 126 badanych klas.

Uczniowie klasy II OSM II st. osiągnęli wynik 81,2 %, / przygotowanie mgr Ewa Butrym/ co dało czwarty wynik w województwie i dziewiąty w Polsce.

Regionalny Konkurs Wiedzy Teoretycznej w Przeworsku – III miejsce – Julia Słociak, przygotowanie – mgr Ewa Butrym i mgr Maria Kus

Konkurs Kolęd i Pastorałek w Przemyślu – III miejsce – chór PSM I stopnia cyklu 4-letniego, przygotowanie mgr Anna Trojanowska

Rok 2013/2014

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Song& Geasang w Przemyślu – I miejsce – Małgorzata Świetlicka, przygotowanie mgr Agnieszka Kołodziejczyk

XV Wojewódzki Konkurs „Sacrum w literaturze i sztuce” – kategoria poezji śpiewanej – II miejsce – Małgorzata Świetlicka, przygotowanie mgr Agnieszka Kołodziejczyk

Konkurs Piosenki Patriotycznej „Kto Ty jesteś – Polak mały” w Przemyślu - I miejsce - Małgorzata Świetlicka, przygotowanie mgr Agnieszka Kołodziejczyk

Konkurs Poezji Śpiewanej „Cudne manowce” – I miejsce - Małgorzata Świetlicka, przygotowanie mgr Agnieszka Kołodziejczyk

Regionalny Konkurs Wiedzy Teoretycznej w Przeworsku – wyróżnienie – Anna Betleja, przygotowanie mgr Ewa Butrym

Regionalne Przesłuchania Chórów Szkół Muzycznych I i II stopnia w Łańcucie – Złote Pasmo – chór „Cantores Iuvenes” z OSM i PSM II st, przygotowanie – mgr Joanna Gibała – Szelążek

Regionalne Przesłuchania Chórów Szkół Muzycznych I i II stopnia w Łańcucie – Brązowe Pasmo - chór PSM I stopnia, przygotowanie mgr Anna Trojanowska

Przegląd Zespołów Rytmicznych w Strzyżowie – Złote Pasmo – zespół rytmiczny OSM I stopnia, przygotowanie – mgr Monika Szpak

Rok 2012/2013

IX Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach - I miejsce - Justyna Bluj – przygotowanie – dr hab. Olga Popowicz

II Ogólnopolski Konkurs Wokalny w Mławie - III miejsce - Justyna Bluj –– przygotowanie – dr hab. Olga Popowicz

Udział w Koncercie Dyplomantów Filharmonii Podkarpackiej – Justyna Bluj - przygotowanie – dr hab. Olga Popowicz

XVIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu - II miejsce - zespół wokalny w składzie: Dominika Godzień, Małgorzata Szykuła, Michał Dubanik - przygotowanie – dr hab. Olga Popowicz, mgr Joanna Gibała – Szelążek / aranżacja utworów, konsultacja zespołu/, mgr Marcin Kasprzyk – akompaniament

III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie w Warszawie – III miejsce - Julita Fil – przygotowanie – mgr A. Lasko, mgr M. Bodnar

Międzynarodowy Konkurs i Konferencja w związku z obchodami Światowego Dnia Wody Julia Mazurek – nagroda w kategorii wiersz autorski – przygotowanie dykcyjne, recytatorskie i interpretacyjne – mgr Jadwiga Kot

Konkurs Recytatorski „Strofy o muzyce” - wyróżnienie- Julia Mazurek – przygotowanie dykcyjne, recytatorskie i interpretacyjne – mgr Jadwiga Kot

XV Ogólnopolski Turniej Satyry „O Złotą Szpilę” w Przemyślu – II miejsce w kategorii piosenki satyrycznej - Justyna Wota – przygotowanie – mgr Jadwiga Kot

Konkurs „Śpiewaj razem z nami”, Przemyśl 2013 - nagroda specjalna - Marlena Maciewicz – naucz mgr Agnieszka Kołodziejczyk

Nominacja do finału XIII edycji konkursu piosenki angielskiej Tarnobrzeg 2013 - Marlena Maciewicz – naucz – mgr Agnieszka Kołodziejczyk

Rok 2012

XVII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu:
- I miejsce - Justyna Wota - z Wydziału Wokalnego PSM II st. , uczennica Jadwigi Kot i Elżbiety Piejko

Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej Klas Śpiewu Szkół Muzycznych II st. - etap ogólnopolski w Warszawie:
- I miejsce i Nagroda Dyrektora CEA - Justyna Bluj - z Wydziału Wokalnego PSM II st., uczennica Olgi Popowicz, akompaniament Anna Lewosiuk

IX Szkolne Prezentacje Artystyczne w Przemyślu:
- wyróżnienie - Marlena Maciewicz - z Wydziału Wokalnego PSM II st. , uczennica Agnieszki Kołodziejczyk

XXII Przegląd Piosenki "Śpiewaj razem z nami " w Przemyślu:
- wyróżnienie - Marlena Maciewicz - z Wydziału Wokalnego PSM II st. , uczennica Agnieszki Kołodziejszyk

Regionalne Prezentacje Chórów Szkół Muzycznych I i II st. w Łańcucie:
- "Złote Pasmo" - Chór kameralny "Cantores Iuvenes" z OSM i PSM II st. pod kierunkiem Joannay Gibały-Szelążek

XVII Konkurs Piosenki "Wygraj sukces" w Tarnobrzegu:
- nominacja do finału ogólnopolskiego - Marlena Maciewicz - z Wydziału Wokalnego PSM II st. , uczennica Agnieszki Kołodziejczyk

X Regionalny Przegląd Piosenki Ekologicznej w Przemyślu:
- I miejsce w kategorii solista - Marlena Maciewicz - z Wydziału Wokalnego PSM II st., uczennica Agnieszki Kołodziejczyk

IX Przegląd Scenicznej Twórczości Dziecięcej "Szkolne prezentacje artystyczne" w Przemyślu:
- wyróżnienie - Justyna Wota - z Wydziału Wokalnego PSM II st. , uczennica Jadwigi Kot

57. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w Przemyślu:
- III nagroda - Justyna Wota - z Wydziału Wokalnego PSM II st. , uczennica Jadwigi Kot i Elżbiety Piejko

IX Przegląd Scenicznej Twórczości Dziecięcej "Szkolne prezentacje artystyczne" w Przemyślu:
- wyróżnienie - Zespół rytmiczny - z OSM I st.. - przygotowanie Barbara Duńska

III Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. profesor Haliny Slonickiej w Suwałkach:
- wyróżnienie - Paweł Walankiewicz - z Wydziału Wokalnego PSM II st. , uczeń Olgi Popowicz, akompaniament Anna Lewosiuk

XIII Wojewódzki Konkurs "Sacrum w literaturze i sztuce" - kategoria poezja śpiewana :
- wyróżnienie - Jacek Iwaszkiewicz - z Wydziału Wokalnego PSM II st. , uczeń Agnieszki Kołodziejczyk i Elżbiety Piejko

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Więc chodź, pomaluj mój świat" w Przemyślu:
- wyróżnienie - Jacek Iwaszkiewicz - z Wydziału Wokalnego PSM II st. , uczeń Elżbiety Piejko

XV Konkurs Piosenki "I ty możesz zaśpiewać" w Przeworsku:
- II miejsce Marlena Maciewicz - Justyna Wota - z Wydziału Wokalnego PSM II st. , uczennica Agnieszki Kołodziejczyk

Ogólnopolski Test z Literatury Muzycznej:
- II miejsce w województwie - Klasa II OSM II st. - uczniowie Marii Bodnar


Rok 2011

XVII Regionalny Konkurs Wiedzy Teoretycznej w Przeworsku:
- III miejsce - Jakub Zając - z PSM I st. (cykl 6-letni), uczeń Joanny Gibały-Szelążek i Krystyny Raby-Opackiej

Koncert Dyplomantów Województwa Podkarpackiego w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie:
- Hasmik Sahakyan - z Wydziału Wokalnego PSM II st., uczennica Agnieszki Kołodziejczyk


Rok 2010

XV Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu:
- I miejsce - Dorota Kaczmarz z Wydziału Wokalnego PSM II st., uczennica Agnieszki Kołodziejczyk

XVI Regionalny Konkurs Wiedzy Teoretycznej w Przeworsku:
- wyróżnienie - Kania Klara z klasy IV PSM I st. (cykl 4-letni), uczennica Anny Trojanowskiej i Jolanty Nodżak-Furgały

Konkurs Wokalny im Imricha Godina „Juvetus canti” - Wrable, Słowacja:
- IV miejsce - Agata Siwy z Wydziału Wokalnego PSM II st., uczennica Olgi Popowicz

VIII Regionalny Przegląd Piosenki Ekologicznej w Przemyślu:
I miejsce w kategorii solista - Gabriela Opacka z Wydziału Wokalnego PSM II st., uczennica Agnieszki Kołodziejczyk
II miejsce w kategorii solista - Małgorzta Wisniewska z Wydziału Wokalnego PSM II st., uczennica Leszka Żółtego
I miejsce w kategorii zespołów wokalnych - Gabriela Opacka i Jagoda Dąmbska z Wydziału Wokalnego PSM II st., uczennice Agnieszki Kołodziejczyk

V Powiatowy Konkurs Recytatorski „Kto na ławce wyciął serce” w Przemyślu:
- III nagroda - Natalia Łopuszyńska z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia - uczennica Elżbiety Piejko

Ogólnopolski Test Wiedzy o Życiu i Twórczości F. Chopina dla klas II Szkół Muzycznych II stopnia:
- VIII miejsce w Polsce - Paulina Cyran - klasa II OSM II st., uczennica Marii Bodnar
- II miejsce w województwie - uczniowie klasy II OSM II st. - przygotowanie Maria Bodnar

Konkurs Piosenki Angielskiej w Tarnobrzegu:
- I miejsce w Finale kategorii IV - Sylwia Majka z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Agnieszki Kołodziejczyk


Rok 2009

VII Regionalny Przegląd Piosenki Ekologicznej "Przemyśl 2009":
- I miejsce ex aequo - Gabriela Opacka i Sylwia Majka z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennice Agnieszki Kołodziejczyk


Rok 2008

Ogólnopolski Konkurs Młodych Wokalistów im. Stefanii Woytowicz. Spotkania z Polską Muzyką Kameralną w Jaśle:
- V miejsce - Agata Siwy z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Olgi Popowicz.

XXII Turniej Wierszy Jednego Poety poświęcony twórczości Mieczysława Machnickiego w Przemyskiej Bibliotece Publicznej:
- nagroda - Magdalena Kasper z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Elżbiety Piejko

Ogólnopolski Test z literatury Muzycznej dla klas II szkół muzycznych II stopnia
- I miejsce w województwie - uczniowie klasy II PSM II stopnia, przygotowanie Jolanta Nodżak - Furgała
- II Miejsce w województwie - uczniowie klasy II OSM II stopnia, przygotowanie Maria Bodnar i Ewa Butrym.

XI Młodzieżowy Festiwal Piosenki Estradowej. Solo 2008 w Bielawie:
- Grand Prix - Sylwia Majka z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Agnieszki Kołodziejczyk

13 Konkurs Piosenki Wygraj Sukces w Tarnobrzegu:
- II miejsce w Finale III kategorii wiekowej - Sylwia Majka z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Agnieszki Kołodziejczyk


Rok 2007

III Regionalny Konkurs Wiedzy o Kompozytorach "Życie i twórczość Wolfganga Amadeusza Mozarta" w Dębicy:
- I miejsce - Justyna Pawłucka z OSM I stopnia, uczennica Ewy Butrym.

I Ogólnopolski Konkurs z Literatury Muzycznej dla szkół muzycznych II stopnia w Krakowie:
- finalistka - Justyna Stabryn z OSM II stopnia, uczennica Marii Bodnar.

XXX Międzynarodowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych w Birczy:
- nagroda za spektakl w wykonaniu Szkolnego Teatrzyku Wierszotoperki, autor muzyki i przygotowanie strony muzycznej Dorota Czeredrecka.

XVI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Sacrum w literaturze" - eliminacje rejonowe w Przemyślu:
- wyróżnienie - Natalia Jarosiewicz z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Elżbiety Piejko.

52 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje rejonowe w Przemyślu:
- III nagroda w kategorii recytacji - Natalia Jarosiewicz z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, przygotowanie Elżbieta Piejko.

XII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek Jarosław 2007:
- I miejsce - Margerita Majgier z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Elżbiety Piejko.

XVII Przegląd Piosenki "Śpiewaj razem z nami" w Przemyślu:
- II nagroda - Margerita Majgier z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Elżbiety Piejko.

Konkurs Recytatorski Śląskiego Okręgu Wojskowego - Turniej "Wywiedzione ze słowa" w Żaganiu:
- wyróżnienie - Margerita Majgier z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Elżbiety Piejko.

Konkurs Recytatorski Śląskiego Okręgu Wojskowego - Turniej Poezji Śpiewanej w Żaganiu:
- laureatka - Margerita Majgier z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Elżbiety Piejko.

XVIII Konkurs Recytatorski Wojska Polskiego - Turniej Poezji Śpiewanej - Spotkanie Finałowe w Brzegu:
- laureatka - Margerita Majgier z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Elżbiety Piejko.

52 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - Centralne Spotkania Laureatów Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku:
- wyróżnienie - Margerita Majgier z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Elżbiety Piejko.

Festiwal Piosenki Angielskiej w Tarnobrzegu:
- wyróżnienie - Sylwia Majka z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Agnieszki Kołodziejczyk


Rok 2006

Konkurs Piosenki Ekologicznej:
- IV miejsce - uczennice klasy 6 OSM I stopnia, autorka muzyki i przygotowanie Dorota Czeredrecka.

51 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje rejonowe w Przemyślu:
- wyróżnienie w kategorii recytacji - Natalia Jarosiewicz z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, przygotowanie Elżbieta Piejko.

IX Turniej Satyry im. Ignacego Krasickiego "O Złotą Szpilę" w Przemyślu:
- wyróżnienie w kategorii recytatorskiej - Natalia Jarosiewicz z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Elżbiety Piejko.

VIII Festiwal Twórczości Dziecięcej WP Grudziądz 2006:
- laureat - Margerita Majgier z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Elżbiety Piejko.

Regionalne Prezentacje Chórów Szkół Muzycznych I i II stopnia w Łańcucie:
- wyróżnienie dla chóru OSM i PSM II stopnia prowadzonego przez Joannę Gibałę - Szelążek.

Ogólnopolski Test z Literatury Muzycznej dla klas II szkół muzycznych II stopnia:
- VII miejsce - uczniowie klasy II PSM II stopnia, przygotowanie Jolanta Nodżak - Furgała.
- XIII miejsce - uczniowie klasy II OSM II stopnia, przygotowanie Maria Bodnar i Ewa Butrym.


Rok 2005

XXVIII Przegląd Teatrzyków dziecięcych "Tropem Jasia i Małgosi" w Birczy:
- I miejsce i nagroda publiczności dla Szkolnego Teatrzyku Wierszotoperki ZPSM w Przemyślu za bajkę "Kubuś Puchatek i przyjaciele" z muzyką Doroty Ponieckiej.

Festiwal Teatrów Dziecięcych w Krośnie:
- Puchar Uśmiechu dla Szkolnego Teatrzyku Wierszotoperki ZPSM w Przemyślu za bajkę "Kubuś Puchatek i przyjaciele" z muzyką Doroty Ponieckiej.

10 Konkurs Piosenki "Wygraj Sukces" w Tarnobrzegu:
- wyróżnienie w II kategorii wiekowej - Sylwia Majka z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Agnieszki Kołodziejczyk


Rok 2004

IX Wojewódzki Przegląd Małych Form Teatralnych "Bajkowisko 2004" "Mali artyści dla Rzeszowa":
- II miejsce w kategorii inscenizacja dla Teatrzyku Wierszotoperki ZPSM w Przemyślu, przygotowanie strony muzycznej Dorota Poniecka.


Rok 2003

XXVI Przegląd Teatrzyków Dziecięcych "Tropem Jasia i Małgosi" w Birczy:
- nagroda zespołowa dla uczniów z klasy 3 OSM I stopnia, przygotowanie Andżelika Słodyczko - Gargol..


Rok 2002

IX Regionalny Konkurs Wiedzy Teoretycznej w Przeworsku:
- II miejsce - Michał Lewicki z PSM I stopnia (cykl 4 - letni), uczeń Anny Trojanowskiej i Jolanty Nodżak - Furgały.

IV Regionalne Prezentacje Chórów Szkół Muzycznych I i II Stopnia w Łańcucie:
- wyróżnienie dla chóru OSM I stopnia prowadzonego przez Joannę Gibałę - Szelążek.

Przegląd Teatrzyków Dziecięcych w Birczy:
- I miejsce za bajkę z muzyką autorstwa Doroty Ponieckiej pt. "Koci koncert" - uczniowie z klasy 4 OSM I stopnia, przygotowanie Dorota Poniecka.

Konkurs "Poeci i pisarze dzieciom" w Rzeszowie:
- wyróżnienie w finale za bajkę z muzyką Doroty Ponieckiej pt. "Koci koncert" - uczniowie z klasy 4 OSM I stopnia, przygotowanie Dorota Poniecka.

VIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Niemieckojęzycznej w Lubaczowie:
- I miejsce - Michał Lewicki z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczeń Olgi Popowicz.

XXXV Ogólnopolski Konkurs Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego (II Konkurs Pieśni i Arii):
- nagroda specjalna - Małgorzata Węgrzyn z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Niny Nowak


Rok 2001

VIII Regionalny Konkurs Wiedzy Teoretycznej dla Uczniów Szkół Muzycznych I Stopnia w Przeworsku:
- wyróżnienie - Teresa Rusinowska z OSM I stopnia, uczennica Doroty Ponieckiej i Agata Jarek z OSM I stopnia, uczennica Ewy Butrym.

III Prezentacje Chórów Szkół Muzycznych Regionu Rzeszowskiego w Kolbuszowej:
- wyróżnienie - chór OSM II stopnia i PSM II stopnia pod kierunkiem Andrzeja Gurana.

XXIV Przegląd Teatrzyków Dziecięcych "Tropem Jasia i Małgosi" w Birczy:
- nagroda za występ w Teatrzyku Wierszotoperki dla uczniów z klasy 3 OSM I stopnia, przygotowanie Monika Szpak.

Festiwal Muzyki Niemieckiej w Rzeszowie:
- I miejsce - Maja Wojnarowicz z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Olgi Popowicz,
- III miejsce - Ewelina Prucnal z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Olgi Popowicz.

Konkurs Młodych Talentów w Przemyślu:
- I nagroda - Monika Kuczera z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Olgi Popowicz.

III Konkurs Wokalny im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach:
- I nagroda - Monika Kuczera z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Olgi Popowicz.


Rok 2000

Regionalny Konkurs Wiedzy "Jan Sebastian Bach i jego muzyka" w Stalowej Woli:
- II miejsce - Andrzej Krawiec, Agnieszka Lasko i Magdalena Wojciechowska z Liceum Muzycznego, uczniowie Marii Bodnar.

Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. F. Platówny we Wrocławiu:
- wyróżnienie - Monika Kuczera z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Olgi Popowicz,
- nagroda specjalna dla najmłodszego uczestnika - Patrycja Krzeszowska z Wydziału Wokalnego PSM II stopnia, uczennica Olgi Popowicz.


Rok 1998

V Regionalny Konkurs Wiedzy Teoretycznej w Przeworsku:
- I miejsce - Anna Butrym z OSM I stopnia, uczennica Ewy Butrym,
- III miejsce - Anna Gawron z OSM I stopnia, uczennica Ewy Butrym,
- I miejsce - Krzysztof Lis z PSM I stopnia (cykl 4 - letni), uczeń Anny Trojanowskiej, Doroty Ponieckiej i Jolanty Nodżak - Furgały.


Rok 1997

III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Karolu Szymanowskim w Atmie w Zakopanem:
- finalistka - Alicja Paszko z Liceum Muzycznego, uczennica Marii Bodnar.


Rok 1996

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Smyczkowych w Niregyhaza:
- III miejsce - orkiestra smyczkowa pod dyrekcją Antoniego Gurana.


Rok 1994

Konkurs "Poeci i pisarze dzieciom":
- I miejsce za inscenizację muzyczno - ruchową "Brzydkie kaczątko" - uczniowie klasy 2 OSM I stopnia, przygotowanie Małgorzata Danielewicz.


Rok 1992

Regionalny Konkurs z Kształcenia Słuchu w Przeworsku:
- IV miejsce - Barbara Wilczyńska, uczennica Heleny Gliniak.


Rok 1991

Regionalny Konkurs Wiedzy Ogólnomuzycznej w Przeworsku:
- III miejsce - Gabriela Karaś, uczennica Ireneusza Zarębińskiego.


Rok 1988

II Okręgowy Przegląd Zespołów Rytmicznych Szkół Muzycznych I Stopnia w Rzeszowie:
- wyróżnienie dla uczniów z klasy 3 PSM Stopnia Podstawowego, przygotowanie Maria Bodnar i Zofia Inglot.


Rok 1987

Okręgowy Konkurs Wiadomości i Umiejętności z Nauki o Muzyce dla Szkół Muzycznych II stopnia w Rzeszowie:
- I miejsce - Dorota Koniuszy z PSM II stopnia, uczennica Heleny Gliniak,
- II miejsce - Witold Ruczak z Liceum Muzycznego, uczeń Marii Bodnar,
- III miejsce - Anna Nowakowska z PSM II stopnia, uczennica Heleny Gliniak,
- IV miejsce - Kazimierz Płoskoń z Liceum Muzycznego, uczeń Marii Bodnar,
- VI miejsce - Honorata Marczak z Liceum Muzycznego, uczennica Marii Bodnar.

Wojewódzki Konkurs Zespołów Rytmicznych w Przemyślu:
- wyróżnienie dla uczniów z klasy 2 i 3 PSM Stopnia Podstawowego, przygotowanie Maria Bodnar i Maria Karasiewicz.


Rok 1985

V Międzyszkolne Przesłuchania Zespołów Kameralnych, Chórów i Orkiestr Szkół Muzycznych I st. Województwa Przemyskiego w Lubaczowie
- nagroda w kategorii chórów dla Chóru Dziecięcego PSM I st. - przygotowanie Dorota Poniecka


Rok 1983

V Konkurs z Umuzykalnienia z Audycjami dla Uczniów Szkół Muzycznych I Stopnia w Rzeszowie:
- I miejsce - Sebastian Bernatowicz, uczeń Heleny Gliniak.


Rok 1982

II Międzyszkolne Przesłuchania Zespołów Kameralnych, Chórów i Orkiestr Szkół Muzycznych Województwa Przemyskiego w Jarosławiu:
- dyplom uznania za najwyższy poziom artystyczny wykonywanych utworów - chóry dziecięce PSM I stopnia i POSM I stopnia kierowane przez Jarosławę Popowską oraz chór i orkiestra PSM I i II stopnia pod batutą Kazimierza Czeredreckiego.


Rok 1973

VIII Międzyszkolne Przesłuchania Zespołów Kameralnych w Łańcucie:
- wyróżnienie od COPSA za propagowanie polskiej muzyki współczesnej dla dziecięcego zespołu wokalno - instrumentalnego pod kierunkiem Jarosławy Popowskiej.


Rok 1971

Ogólnopolski Konkurs z Kształcenia Słuchu:
- I miejsce - Ewa Śmigielska, uczenica Jana Niemca.